KONST / Litografier / Färglitografi 9262230
*
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:28:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 12:43:46
1
250 kr
22/11 20:34:44
2
300 kr
22/11 20:41:40
2
Vinnande bud
22/11 20:41:40
2
justering av budtak
24/11 18:01:09
1
450 kr
24/11 18:01:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09
*
Ulf Göthman
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 12:43:46 | 1 | 250 kr |
22/11 20:34:44 | 2 | 300 kr |
22/11 20:41:40 | 2 | Vinnande bud |
22/11 20:41:40 | 2 | justering av budtak |
24/11 18:01:09 | 1 | 450 kr |
24/11 18:01:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:09